לבדיקת זכאות חינם חייגו 03-7512990

הלוואות בערבות מדינה

גיוס אשראי מכל קרנות הסיוע לעסקים - ערבות מדינה, בנקים ועוד מגוון פתרונות

מסגרת האשראי לוחצת?

פותחים עסק חדש ואין לכם את ההון העצמי הנדרש ?

מעוניינים להגדיל את הפעילות העסקית שלכם ומחפשים גב פיננסי?

בעלי עסקים קטנים ובינוניים בישראל יכולים כבר היום לגייס אשראי בתצורה של הלוואה ממגוון רחב של גורמי מימון שונים וביניהם; המערכות הבנקאיות, חברות למימון חוץ בנקאי ואפילו דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים.
יחד עם זאת, בשנים האחרונות ניתן לראות כי שיעור ההלוואות הניתנות לעסקים הולך וגדל ותופס חלק גדול יותר מסך האשראי העסקי במשק. סך האשראי לאותם עסקים גדל בכל שנה, כך שנראה שיותר עסקים משתמשים ונעזרים בערבות המדינה בכדי לגייס הלוואות בתנאים נוחים קלים ובפריסה מיטבית.

מהי הלוואה בערבות מדינה?

הלוואה בערבות מדינה הינה הלוואה בנקאית ארוכת טווח שאינה נבדלת מהלוואות בנקאיות אחרות. בשורה התחתונה הבנק הוא זה שמעניק את ההלוואה לעסק והחזרי ההלוואה מטופלים מול הבנק בדיוק כמו בכל הלוואה בנקאית ו/או עסקית אחרת.
בניגוד להלוואות הבנקאיות הקלאסיות, ההלוואות בערבות המדינה מקבלות בטחונות הן מצד המדינה, המשמשת כערבה לחלק העיקרי מסכום ההלוואה, והן מבעל העסק עצמו, שמספק בטחונות ליתרה. הבטחונות של העסק מבוססים על כסף נזיל ולכן מבחינת בטחונות העסק, בשורה התחתונה, לבנק אין כל סיכון.

איך זה עובד?

על מנת לסייע כמה שיותר לעסקים הקטנים והבינונים לגייס הלוואות, יצר החשב הכללי במשרד האוצר את מערכת ההלוואות בערבות המדינה. באופן עקרוני עובר העסק בחינה מטעם הבנק המלווה והמדינה ולאחר מכן מקבל אישור – במידה ונמצא ראוי לכך בסופו של התהליך.
תחילה על העסק לבחון את זכאותו, ואם עמד בקריטריונים לקבלת ההלוואה המדוברת. ההלוואות בערבות המדינה מוענקות אך ורק לעסקים קטנים ובינוניים – כאלה שעברו את תנאי הסף שעיקר מטרתם היא סינון עסקים שככל הנראה לא יקבלו אישור להלוואה. את תנאי הסף ניתן למצוא ברשת אך באופן עקרוני כל עסק שאין לו חובות לרשויות המס או התרעות שליליות במערכות המידע העסקי, ונחשב לעסק קטן עד בינוני, רשאי לפנות ולבקש הלוואה בערבות מדינה.

חשוב וכדאי לבדוק מראש את תנאי הסף של ההלוואת בערבות המדינה ובמידת הצורך ניתן אף לפנות אלינו להתייעצות.

לאחר בחינת הזכאות ע"י חברת מומנטום וקבלת ההחלטה המשותפת עם הלקוח להגשת הבקשה, יש להגיש תוכנית עסקית לבדיקה של הקרן ושל הבנק המממן. תחילה הגוף המתאם מטעם המדינה מאשר את הבקשה ואת סכום ההלוואה, שלב זה כולל פגישה עם כלכלן בבית העסק. בשלב הבא ולאחר אישור הגוף המתאם הבקשה תעבור לאישור סופי של הסניף שיבחר הלקוח מתוך רשימת הבנקים עימם פועלת הקרן.
כל השלבים הללו, כולל שלב איסוף המסמכים, כתיבת התוכנית העסקית וליווי תהליך הבדיקות של הקרן ושל הבנק מלווים במלואם ע"י חברת מומנטום וצוות הכלכלנים המנוסים שלה.

היתרון של ערבות המדינה לבנקים

בהלוואות בערבות המדינה יכולים הבנקים לספק הלוואות "בטוחות" יותר, שכן המדינה בעצם מספקת את הערבות לכך בעצמה. ככל שהסיכון נמוך יותר כך "ישמח" הבנק לספק את האשראי הנדרש לעסק, ולכן אנו רואים מגמה הולכת וגדלה של מעבר מאשראי עסקי ישיר מהסניף לאשראי באמצעות קרנות הסיוע. ניתן לקבל סכומים יותר גבוהים ובתנאים יותר טובים.

היתרון של ערבות המדינה לעסקים

ההלוואות בערבות המדינה מספקות פתרון אשראי ומימון בו העסק אינו נדרש לספק בטחונות בשיעורים גבוהים. ההלוואות בערבות המדינה פותחות לעסקים רבים את האפשרות לגיוס אשראי במצב בו בעבר לא יכלו. הלוואות אלה מוגדרות כ"חבל הצלה" עבור עסקים רבים שבדרכים אחרות היו ככל הנראה קורסים או לא מצליחים לשרוד במשך תקופה ארוכה.

לבחינת הזכאות שלכם להלוואה בערבות מדינה – השאירו את הפרטים שלכם ואחד מנציגינו יפנה יצור עמכם קשר בהקדם.

 • צור קשר

 • סניף מרכז

  בן גוריון 2, רמת גן | מגדל ב.ס.ר 1
  טלפון: 03-7512990
  אימייל: info@momentum-f.co.il
  פקס: 03-7255710

 • Call Now Button